Dizi-Vizyon Film Fragmanları TEKNOFEST 2019 - ZANNETKİ

REKLAM

Haberler

TEKNOFEST 2019

İlki 20-23 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleşen TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını teknoloji yarışmaları oluşturdu. 550 binden fazla ziyaretçisiyle ve 750 takımın katılımlarıyla Teknoloji yarışmaları düzenlendi.

Havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından otonom araçlara uzanan geniş bir spektrumda düzenlenen teknoloji yarışmaları ile, Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusuna ilgilerinin artması hedeflendi, bu alanda çalışan yüzlerce gencin projesi desteklendi.
Aynı hedef doğrultusunda, somut çalışmaların ortaya çıkarılması amacıyla, TEKNOFEST 2019 kapsamında düzenleyecek olduğumuz teknoloji yarışmaları ile, her bir takımın, yarışacakları kategorinin şartnamesinde belirtilen görevi yerine getirmek üzere istenen teknolojik donanımı (İHA, roket, insansız su altı aracı, vb.) tasarlayıp üretmesi beklenmektedir.
Yarışma kategorilerinde belirtilen görevlerin gerektirdiği teknik bilgi ve becerilere sahip olan takımlar, hazırlamış oldukları raporlar üzerinden, alanında uzman danışma kurullarımız tarafından değerlendirilecek ve yarışmalarda yer almaya hak kazanacaklar. 
Başvuruları olumlu sonuçlanan ve duyurulacak listede yer alan ekiplere, TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Danışma Kurulu tarafından hazırlık süresi boyunca yarışacakları kategorilerde teknik danışmanlık ve malzeme desteği de sağlanacaktır.
BAŞVURULAR 28 ŞUBAT 2019 SON 

Eğitim seviyelerinize göre katılabileceğiniz yarışmalar hakkında hakkında 

detaylı bilgi için tıklayınız


TEKNOFEST İLETİŞİM 

Festival Koordinatörü İletişim Bilgileri
E-POSTA
iletisim@teknofestistanbul.org
TELEFON
+90 212 501 94 34
ADRES
Ortamahalle Topkapı Maltepe Caddesi Canayakın Sitesi A blok No 6 34040 Bayrampaşa / İstanbul


Festival Alanı
E-POSTA
iletisim@teknofestistanbul.org
TELEFON
+90 212 501 94 34
ADRES
İstanbul Yeni Havalimanı İnşaatı, İGA Yönetim Binası Tayakadın Mah. Ulubatlı Hasan Cad. No:255 Arnavutköy 34283 İstanbul

Hiç yorum yok

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır