Dizi-Vizyon Film Fragmanları Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın! - ZANNETKİ

REKLAM

Haberler

Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın!

Deri, başlı başına bir organdır. Derinin korunabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Özellikle kızgın güneşten kendimizi koruyacağız. Deri rahatsızlıklarında aloe vera jelini kullanmak çok etkilidir.

 
Aloe vera jel özellikle; güneş sonrası yanma hissinin azalmasına, cildin rahatlamasına, yenilenmesine ve nemlenmesine, sinek ve böcek ısırıklarında yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Aloe Vera’nın yinelenen uygulamaları kaşıntıyı, acıyı yatıştırır. İyileşmeyi hızlandırır ve anında serinleme etkisi yaratır.

Güneş Yanıklarına Karşı Ne Yapılmalıdır? 
Güneşe karşı 30 veya 50 faktörlü koruyucu kullanabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun kızgın güneşten mümkün olduğu kadarıyla kısa kalınmalıdır. Denizden çıktıktan sonra da mutlaka tatlı suyla duş almalı, tuzu üzerinizde bırakmamalısınız. Bilinmesi gereken bir husus daha var;cildi hassaslaştıran bazı gıdalar mevcuttur.
Bunlar; sarımsak, domates, portakal suyu, acı baharat ve turşudur. Bunlar cildinizi hassaslaştırır, mesela egzaması veya sedefi olan insanlarda hem kaşıntıyı arttırır hem de alerjik reaksiyonların tetiklenmesine neden olmaktadır. Mümkün olduğu kadar doğal beslenmeli, hazır gıdalardan uzak durmalısınız. Çünkü, hazır gıda içerisindeki katkı maddeleri bir şekilde ciltte alerjik reaksiyonlarla karşımıza çıkıyorlar.

Hiç yorum yok

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır