Dizi-Vizyon Film Fragmanları S-400'lerin malzemeleri Ankara'ya gelmeye başladı - ZANNETKİ

REKLAM

Haberler

S-400'lerin malzemeleri Ankara'ya gelmeye başladı

Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı/ Ankara'ya intikali başladı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017'de imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı/ Ankara'ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlamıştır."
Milli Savunma Bakanlığının ardından Savunma Sanayii Başkanlığından da bir açıklama geldi. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"HAZIR OLDUKTAN SONRA KULLANIMA BAŞLANACAK"

"Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında Başkanlığımız ile Rosoboronexport/Rusya Federasyonu arasında imzalanmış olan sözleşme kapsamında S-400 sistemi teslimatının ilk aşaması bugün Ankara'ya inen ilk uçakla başlatılmıştır. Sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edilecek, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacaktır."
Daha önce yapılan açıklamalara göre S-400 teslimatının 5-6 ay sürebileceği belirtilmişti.

Hiç yorum yok

Yorumunuz incelendikten sonra yayınlanacaktır